Tronsmart Ara Х5 plus: нова епоха ПК?

Як тільки Microsoft випустила Windows 10, компанія Tronsmart почала активно працювати над моделлю приставки Ara X5. Тепер дана модель може претендувати на звання першого в світі Windows 10 TV Box. Цей пристрій виступає здебільшого в якості медіа-центру, а не універсального ПК.

Трохи про характеристики

Ara X5 оснащена процесором Intel Cherry Trail Х5-Z8300, який має обіцянку HEVC декодування, підтримка USB 3.0 і поліпшену графічну продуктивність. Так само 2 Гб оперативної пам'яті на борту і 32 ГБ вбудованої пам'яті EMMC. Ara Х5 також поставляється з ліцензійною копією Windows 10 і, на відміну від інших пристроїв недавнього часу, Ara X5 працює на 64-бітної операційної системи.

Про дизайн та інтерфейси

Ara X5, за своєю природою, дуже простий пристрій, що складається з пластикової оболонки, його розміри - 110x110x30mm (ДхШхВ). Глянцевий чорний колір на верхній площині і матовий сірий по бічних гранях. На верхній панелі розташований індикатор харчування. На передній грані знаходяться два порти USB 2.0, аудіовихід 3.5, який може виступати в якості мікрофонного входу, а так же вихід для навушників або колонок. На задній грані розташовані слот Micro SD карти, мережевий порт, USB 3.0, роз'єм живлення 5V / 3A і роз'єм HDMI. Напевно найважливіше для користувачів це те, що Ara Х5 обладнаний пасивної системою охолодження, отже - це пристрій буде працювати безшумно.

Про відтворення контенту

Для взаємодії з медіаконтентом в приставці встановлена остання стабільна версія Kodi (v15rc2), а так же Netflix і Spotify Windows. Тести медіа вражають своїм великим дозволом і бітрейтом при перегляді контенту від BBC Iplayer, Amazon Instant, NOW TV, YouTube, Netflix, Tidal and Spotify, інтернет стрімінга, ну і звичайно ж локально за допомогою USB 3.0 накопичувачів.

Все пізнається в порівнянні

Для того щоб зрозуміти наскільки відрізняється продуктивність Ara X5 від інших Windows приставок ми порівняли її з MINIX NEO Z6W, яка працює на процесорі Intel Bay Trail-TZ3735F.

Таким чином, ми бачимо, що новий процесор досить сильно відрізняється від свого попередника, особливо для графічних завдань, що в підсумку позначається на більш гладкою роботі ігор, принаймні нескладних. Давайте не будемо обманювати себе тим що ми могли б купити Ara X5 як недороге і потужне ігрове пристрій - це зовсім не так. Приставка більше розрахована на повсякденні завдання, функції медіацетра і зможе відтворювати не складні ігри, але не більше того.

Тестування швидкості читання локального сховища показало хороший середній показник в 152Мб / с, по Wi-Fi, (через дві кімнати), ми отримали швидкість 42Мб / с, і провідний швидкості більш 80Мб / с, що більш ніж достатньо для потокового стрімінга. Швидкість читання з USB 3.0 склала 44 Мб / с для читання і до 40 Мбіт / с у запису.

Tronsmart Ara X5 KODI

Якщо порівнювати роботу Kodi з Windows 8.1 то можна сказати що якість роботи здається трохи краще ніж з Windows 10, таке ж спостерігається щодо оперативності, часу завантаження і навігації меню. Але все це лише питання часу, так як Windows 10 зовсім свіжа операційна система і в майбутньому буде інтенсивно оновлюватися тим самим покращуючи ці показники. В відтворення 4K, а так само 1080p будь-яких проблем виявлено не було. Що стосується питання по звуку, ми все ще чекаємо коли Intel випустити драйвера для підтримки технології 7.1, але що стосується системи 5.1 - тут все працює добре.

Чому мені може бути цікава покупка Tronsmart Ara X5?

Ara X5 являє собою здатне мультимедійного пристрою з відмінною відео і аудіо підтримкою завдяки Kodi, і завдяки іншого програмного забезпечення Windows. Пристрій з привабливим дизайном, і абсолютно безшумною роботою, ідеально підійде для вирішення багатьох завдань як і в повсякденній роботі так і в якості медіацентру в вітальні. Ara X5 має більш ніж достатньо потужності, щоб грати 4K відео до 30 кадрів в секунду. Чіпсет підтримує декодування навіть HEVC, але тільки в режимі 1080p, через апаратних обмежень.

Які є інші подібні пристрої?

 

Альтернативою пристрою від Tronsmart - є Minix Z64W і він є відмінним вибором, хоча він не має 4K і можливості декодування HEVC. Драйвери для ОС Windows 8.1 є більш "отшліфованності", однак для Windows 10 це лише питання часу.