Порівняння Amlogis S922X з усіма іншими процесорами

У цьому огляді ми з вами спробуємо розібратися в новому процесорі від компанії Amlogic - S922X так само ми оцінити чим він відрізняється від усіх отсальних на ринку процесорів встановленими в Андроїд Тв приставках. Цей новий чіпсет є модель з 4 процесорами ARM Cortex-A73 + 2 RAM Cortex-A53 і відкритий ARM GPU Mali-G52 MP6, по VPU є вбудована підтримка відео H.265 і VP9 до 4K @ 75fps з підтримкою HDR останнього покоління. Процесор призначений для високопродуктивних Android ТВ боксів, який конкурує з такими виробниками як Allwinner, Rockchip, Hisilicon або Realtek.

Технічні характеристики Amlogic S922X

Для порівняння цього процесора ми будемо використовувати приставку Beelink GT-King з новим S922X. У ньому є 4 ГБ оперативної пам'яті, 64 ГБ ПЗУ eMMc, двохдіапазонний WiFi AC-MiMo з двома внутрішніми антенами і Bluetooth 4.1. Є два порти USB 3.0, USB 2.0, кард-рідер microSD, роз'єм Gigabit Ethernet, AV-роз'єм, SPDIF і порт HDMI 2.1, який дозволяє виводити відео 4K @ 75fps.


Прочитайте повний огляд приставки Beelink GT-King, щоб дізнатися всі деталі цього ТВ-боксу.


Основні характеристики

Amlogic S922X є найпотужнішим чіпом, який прийшов на зміну нинішньому S912, цей процесор має конфігурацію Hexa Core з чотирма ядрами Cortex-A73 і двома іншими Cortex-A53 з низьким споживанням, за графіком відповідає потужний Mali-G52 MP6 GPU. Він має HDMI підтримує версію 2.1, яка здатна передавати картинку в4K @ 75fps. А так же сумісний з декількома системами безпеки DRM, підтримкою USB 3.0, накопичувальної пам'яттю до eMMC 5.0, Gigabit Ethernet і підтримкою передачі звуку одновремнно восьми каналів введення-виведення.

У графічному розділі у нас є сильний приріст потужності в GPU, так як тепер він інтегрований в Mali-G52 MP6 з тактовою частотою до 800 МГц, виготовленої за технологією 16 нм, що набагато перевершує попередній Mali-T820 MP3 в процесорі S912. У розділі відео тепер є стандарт модуляції картинки Advanced Video Engine Gen10, яка дозволяє декодувати найсучасніші формати відео з розширеною підтримкою HDR.

Відмінності центрального процесора

Теоретична максимальна частота процесора - 1,9 ГГц. Ці ядра виготовлені в 12 нм, це в підсумку дає більшу продуктивність завдяки тому що ми менше витрачаємо електроенергії і йде не таке велике тепловиділення. Як завжди в подібних приставках, теоретична максимальна частота як правильно обмежена, у нас вийшло вичавити 1,8 ГГц на піку.

Нова відеокарта 

Відеоядро в цьому процесорі - GPU Mali-G52 MP6 з найбільшою частотою 850 МГц і продуктивністю до 6,8 Гбіт / с (2,6 Гпікс в Mali-820 SoC S912). Вона має апаратну підтримку OpenGL ES версія 3,2. А також Vulkan 1.0. серед інших підтримуваних форматів - OpenCL 2.0 FP, Render Script, працює L2 Cache до 512 КБ і AMBA 4 ACE-LITE. Така відеокарта дозволяє грати в досить складні по графіку гри, наприклад такі як PUBG на максималку

VPU і підтримка відеоформатів

У цьому чіпсеті є технологія Advanced Video Engine Gen10 для декодування відео з поддежка кодеків H.265 і VP9, сумісні з HDR, Dolby Vision, Advanced HDR10, HDR10 +, HLG, PRIME HDR і підтримкою профілів REC709 / BT2020. Ця система дозволяє без проблем транслювати відео до дозволу UHD 4K @ 75fps завдяки відеовиходу HDMI 2.1.

Операційна система Android

Прошивка в даній моделі заснована на Android 9 Pie. Через обмеження API, ми можемо встановлювати тільки 32-бітові додатки Android, можливо, щоб уникнути проблем несумісності.

Тест продуктивності

Синтетичний тест Antutu

Можливо, найвідоміший тест, ми використовуємо версію 7, тому що дані з 6 Не здаються правильними, на жаль, цей тест не сумісний з більш старими графічними процесорами, такими як ARM-Mali 450. За допомогою цього тесту ми отримуємо уявлення про загальну продуктивності пристрою і ми можемо порівняти його з іншими. На цей тест сильно вплинули внутрішня пам'ять і інші значення загальної продуктивності, в результатах, цей чіпсет домінує над S912 і RK3399.

Geekbench тестування

Тест, який дає нам дуже цікаві значення потужності процесора в одноядерних і багатоядерних режимах в доповненні до обчислень GPU. Як бачимо, результати вказують на істотне поліпшення на всіх рівнях і наближаються до Tegra X1 менше на рівні багатоядерності, що логічно.

3DMark

Графічний тест продуктивності який допомагає нам при історичному порівнянні продуктивності графічних процесорів. Як ми бачимо, GPU Mali-G52 MP6 добре тримає навантаження і сильно випереджає від попередніх S912, S905X2, а також RK3399.

PCMark тест

Цей тест дає нам уявлення про рівень продуктивності додатків на приставках, тест такі завдання як редагування відео, управління текстовими або аудіофайлами, що все частіше використовується в Android. Результати досить гарні і набагато перевершують інші чіпсети.

Споживана потужність і нагрів процесора, тротлінг

Також ми вирішили зробити порівняння витрат і тепловиділення на загальному рівні, Як ми бачимо, максимальне споживання залишається всього 7,7 Вт, звичайно ж це через різницю технологій з 28 нм до 12 нм, хоча у графічного процесора залишається 16 нм. Чудові значення, які впливають на температуру набагато нижче, ніж у попереднього S912 або його прямого конкурента RK3399, у якого були серйозні проблеми в цьому питанні.

VPU та звук

Ми пройшли серію тестів продуктивності на рівні відтворення відео в Amlogic S922X, щоб протестувати всі формати, підтримувані VPU і обробкою Advanced Video Engine Gen10. Видно що результати дуже хороші як в h.265, так і в VP9. P2 в форматах 10 біт кольору і з HDR, тільки 8K відео пручаються.

  1. Якість зображення: гарні кольори і прийнятна обробка.
  2. Підтримка технології HDR: стандарту Dolby Vision, формат Advanced HDR10, HDR10 +, HLG, PRIME HDR і можливість роботи в профілі REC709 / BT2020.
  3. HDMI-CEC: доступний для останньої версії Андроїд 9.0. Залежить від кожної моделі.
  4. Автоматична частота кадрів: за замовчуванням вона НЕ включена в меню параметрів. Це залежить від кожної моделі і марки.
  5. Звук: в цій прошивці є підтримка DD і DTS 5.1. Дивіться огляд конкретної моделі.

Amlogic S922X: Підсумок огляду

Як видно в цьому огляді, новий процесор Amlogic S922X Hexa являє собою значний стрибок в продуктивності в порівнянні з попереднім S912 Octa Core. Продуктивність набагато вище завдяки ядер Cortex-A73, в цілому ефективність підвищилася на всіх рівнях і помітна на рівні звичайного використання. Також тепер у нас є підтримка USB 3.0 і відеовихід HDMI 2.1. Відеокарта Mali G52 MP6 володіє відмінним швидкодією і дозволяє грати навіть в таких іграх, як PUBG.

З останнім Amlogic S922X SoC виробники значно досягли успіху після S912. На рівні звуку у нас також є цікаві поліпшення з точки зору декодування, а також розпізнавання голосу, що є важливим для всієї системи Virtual Assistant, наявної на ринку.

Цей новий Amlogic S922X є дуже багатообіцяючим чіпсетом, який, як ми з'ясували, поставляється з хорошою базою прошивок на базі Android 9 Pie, яка, повинна бути набагато покращеною версією з новими функціями.


Пропонуємо ознайомитись з іншими приставки представлені на S922X


UGOOS AM6 на процессоре S922X 

Ще одна приставка яка заслуговує на увагу. Більше інформації можна отримати тут